Rolety, kilka rad przed zakupem

rolety zaciemniające Łódź

Kupując rolety wewnętrzne materiałowe należy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego zostały wyprodukowane – gęsty daje lepszą osłonę przed słońcem, ale z drugiej strony po zaciągnięciu rolet w mieszkaniu robi się dosyć ciemno, nawet w dzień. Materiał mniej kryjący pozwala na używanie rolet również w dzień, w nocy natomiast rolety są bardziej przejrzyste z zewnątrz.

Przy wybieraniu rolet materiałowych do kuchni warto wybrać materiały wodoodporne oraz łatwo zmywalne ze względu na wysoką temperaturę bądź zwiększone ryzyko zabrudzenia materiału.

Przy montowaniu rolet oraz prowadnic w systemie bezinwazyjnym – na klej – należy odtłuścić powierzchnię specjalnymi chusteczkami nasączonymi alkoholem.

Decydując się na żaluzje drewniane bądź aluminiowe o szerokości lameli 50 mm należy pamiętać, iż tego typu żaluzje montuje się wyłącznie do sufitu bądź ściany, ze względu na zbyt małą odległość lamel od szyby okna, co uniemożliwiłoby poprawne funkcjonowanie żaluzji.

Żaluzje – Łódź Świat Okien

Wybierając żaluzje drewniane należy zwrócić uwagę na zastosowane w nich drewno. Do pomieszczeń gdzie jest dużo wilgoci oraz wysoka temperatura np. kuchnie, łazienki i WC zaleca się stosowanie drewna afrykańskiego Abache. Drewno to ze względu na jego dużą odporność na wilgoć stosowane jest w łaźniach parowych oraz saunach.

Przy zakupie mat bambusowych należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Jeśli mata zawiera boczne obszycie materiałem to nie tylko daje piękny efekt, ale również stanowi zabezpieczenie przed uszkodzeniem krawędzi oraz chroni dzieci.

Rodzaje rolet

Wewnętrzne

Rolety to jeden z najpopularniejszych sposobów na zaciemnianie pomieszczeń. Doskonale łączą one funkcję praktyczną i dekoracyjną, dlatego z łatwością można znaleźć idealne rolety do każdego domu.

Rolety klasyczne montuje się przeważnie na ścianie lub suficie. Ich głównym celem jest zasłonięcie całego okna. Sprawdzą się idealnie w przypadku, gdy do zasłonięcia jest duża powierzchnia lub gdy ma się do czynienia z oknem o nietypowym kształcie.

Rolety mini pozornie podobne są do klasycznych. Podstawową różnicą jest jednak ich funkcja – rolety mini mają za zadanie zasłaniać konkretne szyby, a nie całe okna. Są także montowane bezpośrednio na ramie okna za pomocą specjalnych haczyków. To świetne rozwiązanie w przypadku często otwieranych okien.

Rolety w kasecie PCV i ALU przykleja się bądź przykręca do okna. Prowadnice boczne zapewnią brak bocznych prześwitów światła.

Rolety dachowe. Okna dachowe mają specjalne potrzeby ze względu na ich specyficzne położenie. Na poddaszu nadadzą wspaniały klimat i skutecznie ochronią przed nagrzewaniem się pokoju.

Plisowane rolety to bardzo uniwersalne rozwiązanie – można nimi zasłonić prawie każde okno! Ich plusem jest bezinwazyjne zamontowanie między listwami lub w taki sposób, by zakrywały
szybę również z nimi.

Bambusowe rolety sprawdzą się we wnętrzach o orientalnym klimacie. Nie zasłaniają szyby całkowicie, dlatego dodają pomieszczeniu uroku. To piękna dekoracja okien również we wnętrzach, w których wykorzystano już żaluzje drewniane.

Rolety rzymskie często są wykorzystywane jako element dekoracyjny okien. Do wyboru jest wiele tkanin i wzorów. To idealne połączenie zasłon i rolet.

Rolety austriackie są bardzo stylowe i wyróżnia je skomplikowane marszczenie pionowe i poziome. Jakość i właściwości materiału będą miały wpływ na sposób marszczenia się rolety. To doskonały element dekoracji do salonu czy sypialni.

Odrobinę różnorodności mogą wprowadzić na przykład drewniane żaluzje lub piękny, ozdobny karnisz. Roleta to proste i efektowne rozwiązanie do każdego pomieszczenia, jednak kiedy nie chce się całkowicie zasłaniać okien, można wybrać tradycyjne zasłony. Żaluzje lepiej sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, podczas gdy roleta można użyć zarówno a małych, jak i dużych pokojach.

Rolety zewnętrzne

Właściwości rolet:

Zmniejszenie strat ciepła i ochrona okien przed działaniem czynników atmosferycznych,

Przyjemna ochłoda latem,

Rolety zabezpieczające – Łódź Świat Okien

Izolacja od nadmiernego hałasu, zapewnienie prywatności, podniesienie bezpieczeństwa,

Możliwość regulacji oświetlenia we wnętrzach, aż do ich całkowitego zaciemnienia,

Zintegrowanie rolet z moskitierami zwijanymi do skrzyni rolety chroni domowników przed uciążliwymi owadami, pyłkami, gryzoniami, ślimakami.

Rolety zewnętrzne możemy podzielić na 4 podstawowe rodzaje:

ZEWNĘTRZNE – montaż na ścianie lub we wnęce na ramie okiennej,

NADSTAWNE – montowane wraz z oknem w otworze okiennym,

PODTYNKOWE – montaż jest możliwy na etapie ocieplania budynku,

NADPROŻOWE – montaż we wnęce muru nad otworem okiennym

Rolety zewnętrzne mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie za pomocą systemu przewodowego (wyłączniki naścienne) lub fal radiowych.

Posiadając już wstępną wiedzę na temat rolet i żaluzji, zapraszamy do dalszych konsultacji z wyspecjalizowanym doradcą. Razem dokonacie wyboru spośród szerokiego wachlarza produktów.