Bramy, jak dobrać właściwą?
Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów bram garażowych. Którą wybrać, aby była najlepsza?
Bramy garażowe segmentowe, roletowe, uchylne czy rozwierne różnią się sposobem użytkowania, kształtem oraz wypełnieniem skrzydła. Ze względu na swoją funkcjonalność najczęściej kupowaną na rynku polskim jest brama segmentowa.
Brama segmentowa
to brama zbudowana ze stalowych paneli wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelniona na całym obwodzie. Brama dostępna jest w wymiarach typowych i na życzenie klienta. W ofercie zawarte jest również bogate wyposażenie dodatkowe: automatyka ze zdalnym sterowaniem, przeszklenia ozdobne oraz drzwi przejściowe. Solidna i trwała konstrukcja, rolki o ”pływających” osiach oraz układ odpowiednio dobranych sprężyn gwarantuje sprawną i komfortową pracę bramy przez wiele długich lat.
Bramy roletowe
swoją funkcjonalność zawdzięczają zamontowanemu siłownikowi, który zapewnia komfortową obsługę. Jej sterowanie odbywa się za pomocą włączników w wewnątrz pomieszczenia oraz na zewnątrz za pomocą pilota. Bramę te wyróżnia od segmentowej brak prowadnic pod sufitem oraz pionowe prowadzenie płaszcza. System fotokomórek zapewnia należytą ochronę użytkownikom.
Brama uchylna
to bardzo prosta konstrukcja. Dzięki nieskomplikowanej budowie zachęca swoją niską ceną. Bezpieczne użytkowanie gwarantuje zastosowany zespół sprężyn naciągowych w osłonach. Dwupunktowe, zatrzaskowe ryglowanie daje zawsze pewność zamknięcia bramy. Szkielet skrzydła bramy oraz ościeżnica wykonane są z kształtowników stalowych, zabezpieczonych antykorozyjnie poprzez cynkowanie.
Bramy garażowe rozwierne
charakteryzują się swoją trwałością dzięki wykorzystaniu elementów ocynkowanych, które nie potrzebują konserwacji w przyszłości. Samozatrzaskowe rygle, które mechanicznie blokują skrzydła w dwóch miejscach zapewniają bezpieczeństwo użytkowników.
Jak należy przygotować garaż do montażu bramy?
Do montażu bramy roletowej oraz segmentowej garaż powinien być całkowicie wykończony. Ściany wewnątrz budynku powinny być otynkowane i pomalowane, a posadzka wykończona, a płytki powinny być ułożone. Po zamontowaniu bramy nie należy wykonywać żadnych obróbek tynkarskich, ponieważ ewentualne zachlapania bramy i prowadnic mogą spowodować ich uszkodzenie lub nieprawidłową pracę.
Do montażu bramy uchylnej ściany nie muszą być otynkowane, ponieważ po jej zamontowaniu konieczne jest wykonanie obróbek tynkarskich. Posadzkę w garażu należy wykonać dopiero po zamontowaniu bramy. Próg bramy powinien być zabetonowany wewnątrz pomieszczenia. Przed wykonaniem obróbek tynkarskich obowiązkowo należy zabezpieczyć bramę folią.
Wymiar typowy czy specjalny?
Oferujemy szeroki zakres wyrobów w wymiarach typowych, które można zakupić po atrakcyjnej cenie. W przypadku, gdy do istniejącego otworu nie możemy zastosować bramy typowej, oferujemy bramy produkowane na wymiar – dokładnie dopasowane do potrzeb klienta.
Brama ocieplona czy nieocieplona?
Bramy garażowe są dostępne w wersji ocieplonej i nieocieplonej – klient ma możliwość wyboru opcji, która mu najbardziej odpowiada. Bramy nieocieplone stosowane są do garaży nieogrzewanych, natomiast bramy ocieplone montuje się w pomieszczeniach, gdzie ważna jest dobra izolacja termiczna – co gwarantują nasze wyroby.
Oczywiście w ostatecznym wyborze bardzo pomocna będzie rozmowa z naszym konsultantem, który doradzi optymalne rozwiązanie dla Państwa garażu.